Hledáme: člena vedení ve ScioŠkole Zlín

Pro základní ScioŠkolu ve Zlíně doplňujeme tandem vedení. Hledáme aktivního člověka, který v tandemu povede školu k jejímu dalšímu rozvoji a bude z ní i nadále vytvářet místo, kde pečujeme o dobré vztahy, rozvoj kompetencí dětí i dospělých. Člověka, který se nebojí výzev a nových nevyšlapaných cest, je přirozený leader a umí přijmout odpovědnost.

20. 9. 2022| Veronika Hašková
Zlin Vedeni

Více informací

a jak se přihlásit?

Těšíme se na tvou odpověď, kterou nám zašli do 5. 10. 2022.

Pedagogická kvalifikace ani praxe ve školství nejsou podmínkou. Důležitá je pro nás zkušenost s prací s dětmi a/nebo zkušenost s vedením týmu či většího projektu . Nezbytný je respektující přístup a komunikace.

Koho hledáme?

V prvních týdnech se budete hlavně učit. Strávíte čas ve škole ve Zlíně a navštívíte i další z našich škol. Vysvětlíme vám naši koncepci, seznámíte se svým kolegou ve vedení a skvělým týmem průvodců.

Vedení ScioŠkoly typicky tráví čas řešením mnoha drobných provozních záležitostí, ale musí si najít čas i na koncepční a dlouhodobé záležitosti. Tým průvodců je základ školy. Budete jim naslouchat, pomáhat jim řešit pracovní problémy a podporovat otevřenou a respektující firemní kulturu.

Určitě budete také pracovat s dětmi i vysvětlovat rodičům, co a proč se ve škole děje. V neposlední řadě se budete starat o organizačně administrativní chod školy. Musíme mít v pořádku papíry i technickou stránku věci – výkazy je třeba odeslat, děti musí mít na čem sedět a světla musí svítit.

Na to celé budete dva - Scioškoly vede vždy tandem. Jak se o jednotlivé úkoly a oblasti podělí, záleží na tom, co je baví a v čem jsou dobří. Pro zlínskou Scioškolu hledáme člověka, který se zaměří na pedagogickou část, má v této oblasti významné zkušenosti a je otevřený novým trendům. Samozřejmě vás v tom celém podrží tým Podpory ScioŠkol, kde jsou k dispozici odborníci na finance, právo, marketing, HR a podobně. A v neposlední řadě je tu Rada ScioŠkol, která řídí celou skupinu ScioŠkol a bude vám nápomocná ve všem, co budete potřebovat.

Co nabízíme?

 • Smysluplnou práci ve škole se svobodnými prvky.
 • Možnost spolupodílet se na změně českého školství.
 • Každodenní radost z práce a skvělé inspirativní kolegy.
 • Maximální míru svobody v rozhodování a tomu odpovídající odpovědnost.
 • Práci s dětmi a pro děti, permanentní osobnostní rozvoj a učení se.
 • Firemní kulturu založenou na sdílení zkušeností a vzájemné podpoře.
 • Přes 40 dní dovolené.
 • Možnost dalšího vzdělávání.
 • Návštěvy inspirativních škol u nás i v zahraničí.

Jak to u nás chodí

Mrkněte se na blogu Smysl v práci, server Atmoskop  a více o ScioŠkolách.

To zní skvěle, co je potřeba udělat?

Pošlete nám:

 • Životopis (jedna strana v PDF), uveď jen věci relevantní k této pozici. Zejména zkušenosti s vedením lidí a prací s dětmi.
 • Krátký dopis (jedna strana v PDF), proč jste se rozhodl/a k nám přihlásit, co od nové role očekáváte, na co se těšíte, čeho se obáváte, co se potřebujete naučit.

Těšíme se na vaši odpověď, kterou nám zašlete do 5  10. 2022.

Více informací

a jak se přihlásit?

Těšíme se na tvou odpověď, kterou nám zašli do 5. 10. 2022.