Máme nového průvodce

Vítáme do týmu a do party Miru!!

18. 11. 2020| Kristina
Mira Pavel

 Miro, vítej mezi námi! 

Náš nový průvodce Mira by se vám rád představil....

Mé první setkání s “alternativním” (raději říkám přirozeným) vzděláváním nastalo během studia vysoké školy. Šlo o zážitkovou pedagogiku a byl jsem tímto způsobem osobnostního rozvoje a práce s druhými doslova nadšený. Tou dobou jsme pořádali astronomické tábory a víkendovky pro děti, kde jsme krom zážitkových her upřednostňovali respektující přístup mezi všemi účastníky tábora. V podobném duchu se nesly i desítky následných seznamovacích a adaptačních pobytů. Třešničkou na dortu byly sebezkušenostní skupiny pro mládež, které nás vždy nabíjely na několik dalších měsíců poté.Postupně jsem přešel k rozvoji dospělých. Zkušenostní učení skvěle doplnily výcviky a kurzy systemického koučování, které se zaměřuje na vytváření řešení a ladně pracuje s našimi zdroji, silnými stránkami, úspěchy a zkušenostmi. A "nechytá nikomu ryby". Naopak druhé učí, jak si je mohou chytat sami.Zpět ke světu dětí mě přivedly vlastní dvě. Rosteme společně a ukazujeme si, kde kdo máme další příležitosti k rozvoji :-) Prožité kurzy respektující výchovy a intuitivní pedagogiky mi pomáhají v tom, abychom děti neválcovali často světem dospělých a nechali je se rozvíjet podle jejich přirozenosti.Je mi ctí a radostí, že mohu pracovat v prostředí, které velmi ladí s mými vnitřními přesvědčeními, a pracovat s lidmi, kteří také chtějí pečovat o to nejcennější, co máme – o nejnovější verzí Člověka – o děti. Pomáhat jim vytvořit si svou vlastní budouCnost.