EduZlín 2022 | 2. ročník večerní on-line školy nejen pro rodiče

Zveme vás na druhý ročník našich podvečerních online seminářů nejen pro rodiče. Těší se na vás zajímaví hosté se svými inspirativními tématy. Chceme pomáhat nejen dětem, ale i rodičům, aby převzali vzdělávání do vlastních rukou. Semináře jsou zdarma a připojit se může kdokoliv.

17. 2. 2022| Veronika Hašková
Konference Událost (1)
  • Semináře proběhnou online v prostředí Google Meet. Odkazy na jednotlivé termíny naleznete níže.
  • Setkání budou probíhat formou krátké přednášky, po které bude následovat diskuze a otázky rodičů k tématu.
  • Všechny přednášky jsou bezplatné.

17. 2. | 18:00

Připravuje škola vaše děti na život?

Ondřej Šteffl

Jsou děti, které opustí základní školu, připraveny na život? A co to znamená být připraven na život? Měly by umět rozlišit vybrané deriváty uhlovodíků nebo se umět svobodně rozhodovat, zvládat překonávat překážky či dosahovat své cíle?

17. 2. | 18:00  chci se připojit na Google Meet

22. 2. | 18:00

Tajemství dětské motivace

Marian Jelínek

Při jakých podmínkách si dítě může činnost zamilovat? A proč může být nebezpečné vytvářet u dětí pozitivní emoční vazbu k vítězství?

22. 2. | 18:00  chci se připojit na Google Meet

24. 2. | 18:00

K čemu je dětem paměť v době internetu?

Adam Lalák

Kdy byl upálen Mistr Jan Hus nebo kde žijí lední medvědi si dnes každý vygooglí za zlomek vteřiny. Co by tedy vlastně měly děti vědět? K čemu slouží paměť v době digitální? Ohrozil internet náš mozek - nebo ho naopak osvobodil?

24. 2. | 18:00  chci se připojit na Google Meet

1. 3. | 18:00

Kdo čte, uspěje. Jak vést děti ke čtení?

Jindra Plamitzerová

Čtení knih ve 21. století stále víc nahrazují digitální média. Má tedy vůbec ještě smysl vést děti ke čtenářství?  A jak děti ke čtení motivovat, aby je bavilo a nebylo pouhou školní povinností?

1. 3. | 18:00  chci se připojit na Google Meet

3. 3. | 18:00

Jak si lépe porozumět s dětmi?

Helena Kurzweilová

Naučme se využívat nenásilnou komunikaci ve výchově našich dětí. Předcházejme zbytečnému hněvu a řešme konflikty efektivně.

3. 3. | 18:00  chci se připojit na Google Meet